Naltrekson

Uwaga! Obecnie sprzedawanym preparatem na terenie Polski, zawierającym naltrekson jest Adepend. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ulotką: Adepend – ulotka

W jaki sposób naltrekson jest używany w leczeniu alkoholizmu?

Naltrekson jest lekarstwem, który zmniejsza Twoją potrzebę picia alkoholu. Po tym jak skończysz z piciem pozostaniesz trzeźwy na długi czas.

W jaki sposób działa naltrekson?

Naltrekson „blokuje” część mózgu, która jest odpowiedzialna za odczuwanie przyjemności*, kiedy zażywasz narkotyki lub pijesz alkohol(choć to jedno i to samo). Kiedy te rejony Twojego mózgu są „zablokowane” czujesz mniejszą potrzebę picia alkoholu(bo nie daje to takiej przyjemności, o ile smak wódki może być przyjemny). W przeciwieństwie do disulfiramu naltrekson nie powoduje, że czujesz się koszmarnie po wypiciu alkoholu.

Jakie są skutki uboczne naltreksonu?

Nudności są najczęściej występującym skutkiem ubocznym. Do innych działań niepożądanych zaliczamy bóle głowy, zawroty głowy, zaparcia nerwowość, bezsenność i niepokój. W przypadku wystąpienia powyższych objawów lub jakichkolwiek niepokojących reakcji organizmu warto skontaktować się z lekarzem. Zmienią nam dawkę na odpowiednią lub dobiorą łagodniejsze dla nas leki.

Co powinieniem wiedzieć zanim zacznę leczenie naltreksonem?

Naltrekson blokuje pola w mózgu, na które działają narkotyki. Nie powinieneś w trakcie leczenia zażywać kodeiny, morfiny ani kokainy.
Ostrzeżenie dla matek w ciąży: leku naltrekson nie powinno zażywać się w ciąży.

blog comments powered by Disqus


 jak oczycic organizm z toksyn?